Гурт „Криниця”

Гурт „Криниця”

Народний фольклорно-етнографічний гурт „Криниця” м. Підгородне Дніпровського району

Художні керівники:

1992 – 1996 роки – В’ячеслав Фесюра;

1996 – 2000 роки – Олександр Терехов;

2000 – 2017 роки – Анатолій Напреєв;

з 2017 року – Катерина Карапиш, одна із солісток гурту.

Староста гурту – Раїса Полив’яна.

Фольклорно-етнографічний гурт „Криниця” існує з 1989 року: спочатку створився як ансамбль „Журавка”, пізніше виокремився в існуючий гурт, який віддав перевагу вивченню і популяризації народних козацьких пісень.

Співачки першого складу гурту – Марія Старишко, Раїса Полив’яна, Марія Заугольна, Марія Корнута, Валентина Колісник та інші – збирали фольклорне багатство по крихті, згадуючи пісні свого дитинства, які чули від мам та бабусь.  

У репертуарі „Криниці” – історичні, козацькі, побутові, чумацькі, стрілецькі, рекрутські, весільні пісні, що здавна співалися у місті Підгородному. Колектив самостійно відшукує маловідомі пісні серед старшого покоління, відроджує колядки, щедрівки та різні релігійні співанки, а також народні обряди і традиції рідного краю.

В репертуарі багато пісень, які зібрав історик, дослідник Д. Яворницький, а також власні авторські пісні (слова Марії Заугольної, музика Анатолія Напреєва). 

Участь у заходах:

1997 рік – ХV Фестиваль української культури у м. Перемишлі (Республіка Польща);

1998 рік – Дні української культури у м. Будапешті (Угорщина);

2012 рік – ХІХ Міжнародний фестиваль пісні і музики Подніпров’я Росії, Білорусі і України „Дніпровські голоси у Дубровно” (Республіка Білорусь). 

Дипломант, лауреат і учасник міжнародних фестивалів (м. Рівне, м. Луцьк, м. Івано-Франківськ, м. Тернопіль, с. Космач Івано-Франківської області).