Ансамбль “Криниця”. Послухайте як співають!

Ансамбль “Криниця”. Послухайте як співають!

Згадаємо про Національний чемпіонат України з фольклору завдяки каналу YouTube, де група “Кралиця” розмістила запис виступу ансамблю “Криниця” з міста Підгородне.

Для Вас звучать пісні:

1)”Ой ти сад, ти мой сад”

2) Ой куди лежиш шлях дороженька?

Стартував Обласний фестиваль талантів

Стартував Обласний фестиваль талантів

Чекаємо на участь ОТГ в обласному фестивалі талантів!

Фестиваль є практично орієнтованим та діалоговим майданчиком для представників об’єднаних територіальних громад, сфери культури, комерційних структур, державного сектора та інших, які об’єднуються заради розвитку культурного простору Дніпропетровщини та виявлення талановитих громадян.

Обласний фестиваль талантів пройде цьогоріч, як зазвичай, у 2 етапи. І-й етап вже розпочато. Він триватиме до 31 липня 2020 року. Під час І етапу представниками ОТГ на місцях проводяться відбіркові конкурси учасників за напрямами “Творчий”, “Кулінарний”, “Спадщина”, “Lifehackerˮ.

ІІ-й етап відбудеться у серпні та включатиме гала-концерт переможців, презентації талантів майстрів народних ремесел, показ відеороликів учасників відбіркового туру та нагородження переможців! А ще на фестивалі звучатимуть козацькі пісні Дніпропетровщини!

Зберігаємо спадщину – виховуємо нове покоління справжніх українців!

Коротко про наш «Першоцвіт»

Коротко про наш «Першоцвіт»

Павлоградський район надзвичайно багатий на народні ансамблі, їх тут приблизно 14, і це не остаточна кількість. Саме тут народились ансамблі «Богуславочка» та «Першоцвіт», які славляться тим, що зберігають та розповсюджують традиції козацьких пісень Дніпропетровщини.

Коли в листопаді 2016 року, після двох років кропіткої роботи зі збиранням матеріалів для подачі заявки на внесення козацьких пісень Дніпропетровщини до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО це все ж таки здійснилось, то особливо як головні осередки збереження козацьких пісень, виділили три ансамблі козацької пісні – «Криницю», «Богуславочку» і «Першоцвіт». У селі Кочережки Павлоградського району творить та живе народний аматорський фольклорний ансамбль «Першоцвіт». Окрім того, що ансамбль виконує козацькі пісні, він також займається відтворенням старовинних обрядів за народними звичаями. Ансамбль невтомно працює над збереженням традицій розспіву козацьких пісень з їхньою самобутньою манерою співу та, що особливо важливо, – унікальним місцевим діалектом, який зберігається в текстах козацьких пісень. Далі – за посиланням

Козацька фортеця Старі Кодаки

Козацька фортеця Старі Кодаки

Козацька пісня пов”язана з побутом, думами та життям. А життя козаків на Дніпровщині пов’язане з нашими січами, 5 із 7 з яких знаходились саме на території сучасної Дніпропетровщини, й іншими історичними місцями. Ними наш регіон може похизуватись. Серед таких історичних місць значиться фортеця Кодак.

Відвідавши Кодацьку фортецю, можна здійснити подорож у минуле українського козацтва, перейнятися духом часів Гетьманщини, поповнити багаж знань з історії краю, усамітнитися з природою, поговорити з Дніпром та зробити гарні світлини. Більш детально за посиланням https://www.dnipro.libr.dp.ua/Stary_Kodaky?fbclid=IwAR1yXSchV3KJUIfq9R5CpQyrxUlKEjPzbEpTg5nJgh2rZN2jM2b_F9Ax8dU