Фольклорні експедиції до Софіївського району

Фольклорні експедиції до Софіївського району

Лабораторія фольклору та етнографії Дніпропетровської академії музики продовжує фольклорні експедиції Дніпропетровщиною.

Село Ордо-Василівка.

Фольклорні ансамблі “Галичанка” та “Гордівчанка”. Керівник – Борозняк Ганна Юріївна

Село Криничувате.

Спілкування з Шкленською К. І. (1937 р.н.), Чорною Г. О. (1940 р.н.), Спіциною Л. П. (1934 р.н.). На окремому фото респондент – Динда М. Р. (1928 р.н.)

Село Андріївка.

Фольклорний ансамбль ” Андріївське намисто “. На окремому фото – Сагайдак Н. І. (1940 р.н.), Гавеля Н. Я. (1937 р.н.)

За матеріалами Лабораторії фольклору та етнографії Дніпропетровської академії музики

Фольклорна експедиція до Софіївського району

Фольклорна експедиція до Софіївського району

Фольклорні експедиції на теренах Дніпропетровщини продовжуються.

На цей раз фахівці лабораторії фольклору та етнографії Дніпропетровської академії імені Глінки завітали до Софіївського району, с. Макорти.

Фольклорний ансамбль “Макортяночка”. Керівник – Борозняк Ганна Юріївна

За матеріалами Лабораторії фолькльору та етнографії Дніпропетровської академії музики

Відбувся конкурс-фестиваль мистецтв «Козацькими шляхами»

Відбувся конкурс-фестиваль мистецтв «Козацькими шляхами»

11 – 12 травня 2019 року у м. Нікополі пройшов І Всеукраїнський XV обласний конкурс-фестиваль мистецтв «Козацькими шляхами». Козацьке пісенне мистецтво продемонстрували не тільки корифеї автентичного виконання козацьких пісень, які увійшли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО – народний фольклорний ансамбль «Богуславочка» Павлоградського району (керівниця Є.І. Хорольська), а й творчі колективи з міст Нікополя, Апостолове, Кривого Рогу, Зеленодольська та Нікопольського району.

Козацьку пісню мали змогу почути і учасники фестивалю «Богдан Fest» в рамках якого пройшов гала-концерт конкурсу-фестивалю мистецтв «Козацькими шляхами».

(фото взяті з відкритих джерел мережі інтернет) За матеріалами Дніпропетровського обласного методичного центру клубної роботи та народної творчості.

Проведено ІІІ обласний фестиваль “Козацькі пісні Дніпропетровщини”

Проведено ІІІ обласний фестиваль “Козацькі пісні Дніпропетровщини”

8 червня 2019 року фахівцями КЗ «Дніпропетровський обласний методичний центр клубної роботи та народної творчості» при підтримці управління культури облдержадміністрації, обласної асоціації органів місцевого самоуправління, Павлоградської райдержадміністрації та Богуславської сільської ради, було організовано та проведено ІІІ обласний фестиваль “Козацькі пісні Дніпропетровщини”.

У фестивалі прийняли участь не тільки корифеї автентичного виконання козацьких пісень, які увійшли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а й дитячі колективи, що переймають манеру виконання від дорослих.

Метою проведення фестивалю є популяризація козацького мистецтва, посилення впливу традицій козацтва на виховання молодого покоління, залучення різних вікових категорій населення до збереження культурної спадщини українського народу.

У рамках фестивалю відбувся семінар-практикум «Козацькі пісні Дніпропетровщини – єднають покоління», на якому діячі культури, фольклористи, педагоги, представники громад, депутати та представники громадськості обговорювали практику збереження та перспективи розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини.

Під час проведення фестивалю пройшли майстер-класи з деяких видів декоративно-прикладного мистецтва та відбулася виставка-ярмарок народних промислів. Свято відвідали понад 3 000 чоловік з усіх районів та міст області.

За інформацією комунального закладу “Дніпропетрвоський обласний методичний центр клубної роботи та народної творчості”, фото – з відкритих джерел мережі Інтернет

Козацькі пісні Дніпропетровщини співали у Запоріжжі

Козацькі пісні Дніпропетровщини співали у Запоріжжі

8 червня 2019 року у м. Запоріжжі відбувся відкритий фестиваль української культури “Витоки”. В якості особливих гостей захід відвідав один з ансамблів – носіїв козацьких пісень Дніпропетровщини – народний фольклорно-етнографічний гурт “Криниця” комунального закладу “Підгородненський міський будинок культури ім. Т.Г. Шевченка” Дніпровського району Дніпропетровської області (керівник – К.І. Карапиш). (фото взяті з відкритих джерел мережі інтернет) За матеріалами Дніпропетровського обласного методичного центру клубної роботи та народної творчості.