Презентація документального фільму 11 телеканалу «Криниця»

Презентація документального фільму 11 телеканалу «Криниця»

Дніпропетровщина цінує й зберігає свою культурну спадщину. Козацькі пісні, включені Комітетом ЮНЕСКО до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони, не тільки співають народні колективи. Їх включають до свого репертуару молодіжні гурти, дитячі колективи. Про них знімають фільми.

12 лютого 2019 року у Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки відбулася презентація документального фільму 11 телеканалу «Криниця», присвяченого однойменному фольклорному колективу, який виконує старовинні пісні. У фільмі представлені носії козацького фольклору у побуті та у творчості. Показано процес передачі мистецтва козацького співу від носіїв до молодшого покоління, завдяки створенню на базі «Криниці» дитячої групи «Криниченка». І нині вже цей колектив виступає на концертних майданчиках Дніпропетровщини й України.

Начальник відділу з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Дніпропетровської обласної ради Лілія Гиренко зауважила: «Створення цього фільму – це ще один крок на шляху реалізації Конвенції ООН. Ми і надалі будемо підтримувати ініціативи з популяризації нематеріальної культурної спадщини Придніпров’я» Сьогодні у планах 11 телеканалу – створення нових відеофільмів про інших носіїв козацьких пісень.