Запрацював музей нематеріальної культурної спадщини України

Міністерство культури України офіційно представило віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини.

Його презентація відбулася на Всеукраїнській конференції “Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи” у Києві.

Над створенням музею працювала команда фахівців з усієї країни, а кураторами були Український центр культурних досліджень та Український культурний фонд.

До експозиції віртуального музею увійшли національні історичні здобутки української культури, в тому числі елементи, що вже потрапили до переліку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, – петриківський розпис і козацькі пісні Дніпропетровщини.

Також у межах презентації віртуального музею відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу “Жива традиція”, який проводив Український центр культурних досліджень в рамках проекту “Створення віртуального музею нематеріальної культурної спадщини України”.

Із 43 заявок експертна рада конкурсу обрала 10 програм з різних областей. Серед них – технологія виготовлення бортницького пристрою “лезиво” (1-а премія), традиційне харківське коцарство (2-а премія), боромлянське лозоплетіння (3-я премія) та інші. Детальніше з усіма фіналістами можна познайомитися на сайті віртуального музею нематеріальної культурної спадщини України.

Учасниками конференції “Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи” стали фахівці з питань збереження та охорони нематеріальної культурної спадщини, керівники обласних управлінь культури, центрів народної творчості, носії живих традицій нематеріальної культурної спадщини, дослідники фольклору та інші. На заході Міністерство культури відзвітувало про результати виконання Конвенції ЮНЕСКО щодо охорони нематеріальної культурної спадщини у 2018 році та озвучило вектор роботи у цій галузі на наступний рік.

За матеріалами Укрінформ

 

Кроки на шляху популяризації козацьких пісень Дніпропетровщини серед молодого покоління

Популяризуємо козацькі пісні Дніпропетровщини серед молодого покоління.

У рамках святкування 5-річчя нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини організували відвідування фотовиставки учнями та студентами обласних комунальних закладів творчого спрямування.

Для молодих людей з театрально-художнього коледжу, коледжу культури і мистецтв, педагогічного коледжу, коледжу технології та дизайну  продемонстрували фотоісторію розвитку в області козацької пісенної традиції та петриківського розпису. Фахівці  академії музики імені Глінки, художнього музею, Центру народної творчості «Дивокрай» розповіли юним відвідувачам виставки про великі культурні здобутки Дніпропетровщини, високо оцінені  комісією ЮНЕСКО з нематеріальної культурної спадщини.

Юні відвідувачі ознайомилися з фото та відеопрезентаціями,  присвяченим елементам нематеріальної культурної спадщини регіону, й козацьким пісням зокрема. Дізналися про фольклорні експедиції та подивилися відеозаписи процесу виконання пісень носіями і процесу навчання виконанню пісень молодими послідовувачами.

За висловлюваннями учнів, ця екскурсія є дуже корисною для них, як для майбутніх митців у різних сферах культури.

Інформаційно. 30 листопада 2016 року елемент «Козацькі пісні Дніпропетровщини» включено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Це був другий елемент НКС від України, визнаний ЮНЕСКО.