Охорона НКС в умовах війни: внутрішнє і зовнішнє переселення

Охорона НКС в умовах війни: внутрішнє і зовнішнє переселення

12 квітня відбудеться україно-польський відкритий круглий стіл на тему: Охорона НКС в умовах війни: внутрішнє і зовнішнє переселення.

До участі запрошуються носії-практики, майстри, працівники закладів культури та освіти, обласних центрів народної творчості, інші зацікавлені організації, в тому числі і громадські, які опікуються питаннями нематеріальної культурної спадщини.

Модератором круглого столу виступить Олександр Буценко –
фасилітатор глобальної мережі ЮНЕСКО; експерт-фокал-пойнт, директор ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру», акредитованої в ЮНЕСКО.

Під час круглого столу будуть обговорюватися наступні питання:
– загрози життєздатності елементів НКС через порушення основоположних прав людини: права на життя, свободу самовираження та самоідентифікації, право на мову та культурну пам’ять, приниження шляхом катувань та нелюдського поводження, інших прав та поведінки, що загрожують знищенню нематеріальної культурної спадщини, якщо вчинені у великих розмірах та/або спрямовані проти конкретних осіб, груп та громад;

– примусове переселення (депортації), що здійснюється російськими окупантами, внутрішньої та зовнішньої міграції;- спільні елементи НКС, які об’єднують різні країни та можуть пом’якшити негативний вплив наслідків війни, а також допомогти переселеним особам адаптуватися на новому місці в новій країні;

– залучення носіїв, які були переселені чи були вимушені залишити власні домівки, до практики охорони та розвитку НКС чи надання їм можливості практикувати.

Реєстраційна форма: https://docs.google.com/…/1_udk5bUEwQ3nYcz0nALdpgD…/edit

Зверніть увагу, що заповнюючи реєстраційну форму ви можете записатися на виступ (5-7 хв) під час заходу, вказавши тему виступу.

Захід проводиться в межах діяльності Платформи НКС за підтримки партнерів: ГО “Центр розвитку “Демократія через культуру”, Національна спілка майстрів народного мистецтва, ГО “Культурний діалог”, Український центр культурних досліджень (УЦКД).