Кроки на шляху популяризації козацьких пісень Дніпропетровщини серед молодого покоління

Популяризуємо козацькі пісні Дніпропетровщини серед молодого покоління.

У рамках святкування 5-річчя нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини організували відвідування фотовиставки учнями та студентами обласних комунальних закладів творчого спрямування.

Для молодих людей з театрально-художнього коледжу, коледжу культури і мистецтв, педагогічного коледжу, коледжу технології та дизайну  продемонстрували фотоісторію розвитку в області козацької пісенної традиції та петриківського розпису. Фахівці  академії музики імені Глінки, художнього музею, Центру народної творчості «Дивокрай» розповіли юним відвідувачам виставки про великі культурні здобутки Дніпропетровщини, високо оцінені  комісією ЮНЕСКО з нематеріальної культурної спадщини.

Юні відвідувачі ознайомилися з фото та відеопрезентаціями,  присвяченим елементам нематеріальної культурної спадщини регіону, й козацьким пісням зокрема. Дізналися про фольклорні експедиції та подивилися відеозаписи процесу виконання пісень носіями і процесу навчання виконанню пісень молодими послідовувачами.

За висловлюваннями учнів, ця екскурсія є дуже корисною для них, як для майбутніх митців у різних сферах культури.

Інформаційно. 30 листопада 2016 року елемент «Козацькі пісні Дніпропетровщини» включено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Це був другий елемент НКС від України, визнаний ЮНЕСКО.