Відкриття фотовиставки, присвяченої елементам нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини

Рівно 5 років тому, 5 грудня 2013 року, Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО включив Петриківський розпис до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Нині в цьому списку 390 елементів з 99 країн світу, і лише один з них – наш петриківський розпис – представляє нашу державу.
А за три роки, 30 листопада 2016 року наш регіон отримав ще одну значну перемогу – до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони, в якому лише 50 елементів, комітет ЮНЕСКО включив «Козацькі пісні Дніпропетровщини». Це був другий елемент НКС від України, визнаний ЮНЕСКО, і знову від Дніпропетровщини.

До дня першої культурної перемоги регіону в ЮНЕСКО обласною радою організовано фотовиставку «5 років нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровщини», яка відбулася у Музеї українського живопису.

Фотознімки, представлені в експозиції, демонструють стислу історію розвитку народного мистецтва в нашому регіоні. Зокрема, на фото представлено: колективи – носії елементу «Козацькі пісні Дніпропетровщини», молоді колективи та виконавці, що навчаються манері виконання пісень від носіїв елементу, процес проведення фольклорних експедицій, етнофестивалів, майстер-класів тощо.

Ще однією із знакових подій на виставці була презентація кавер-версії козацької пісні у сучасній обробці. Дуже яскраво й емоційно кавер представив його автор і виконавець – гурт «Вертеп».

Основою для створення каверу був аудіо-запис пісні “Їхав козак в гору за байрак” у виконанні народного фольклорного колективу «Знахідка», який діє на базі комунального закладу культури «Будинок культури «Родина» м. Жовті Води. Це козацька, похідна пісня, де елементи старовинної пісні поєднуються з її осучасненням  як на рівні темпо-ритму так і на вербальному.