Борщ у списку ЮНЕСКО

Борщ у списку ЮНЕСКО

Борщ – це не пісня, проте тепер він також у списку ЮНЕСКО!

1 липня 2022 року на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням МКІП України елемент “Культура приготування українського борщу” внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Це тепер другий елемент у цьому списку після козацьких пісень.

Саме через російське вторгнення процедуру визнання улюбленого у світі борщу пришвидшили.

Адже під загрозою не так сама страва, як носії цієї страви і українських кулінарних традицій – народ. Офіційний Київ кілька років на міжнародному рівні боровся за захист українського борщу, автентичної, ні на що не схожої страви, яка існує у нас століттями.

Відеосюжет та більше інформації тут https://tsn.ua/video/video-novini/yunesko-vnesla-borsch-do-spisku-nematerialnoyi-kulturnoyi-spadschini-ukrayini.html

Рецептів борщу існує стільки ж, скільки українських сімей. Густий наваристий борщ сподобається всім.

Рецептів борщу існує безліч і ледь не кожна господиня має свій власний. Хтось любить борщ із квасолею, хтось готує без капусти, а хтось варить його з грибами. Доволі часто рецепти борщу в сім’ях дбайливо передаються з покоління в покоління, а деякі навіть тримаються у суворій таємниці.

Сам рецепт та більше інформації тут https://www.unian.ua/recipes/first-courses/borscht/borshch-recept-recept-ukrajinskogo-chervonogo-borshchu-10976501.html?_gl=11ojkvey_gaMzIyNzU4NDA2LjE2NTcyODU2NTk._ga_JLSK4Y8K67MTY1NzI4NTY1OS4xLjAuMTY1NzI4NTY1OS42MA.._ga_DENC12J6P3*MTY1NzI4NTY1OS4xLjAuMTY1NzI4NTY1OS42MA..